Αισθητήρας μεταφοράς διαφορικής πίεσης BP93420D-II
Product Details
| Μοντέλο: | BP93420D-II | Σειρά: | 0-10KPA ~ 2MPA |
|---|---|---|---|
| Εξουσία: | 5VDC/24VDC | Παραγωγή: | 0.5-4.5V 4-20mA RS485 και ούτω καθεξής |
| Υλικό: | Ανοξείδωτο ατσάλι | Νήμα: | Άντρας και θηλυκό G1/4 κλπ. |
| Τύπος πίεσης: | Διαφορική πίεση | Κατηγορία Προστασίας: | IP65 |
| Θερμοκρασία εργασίας: | 0-60℃ | Συνδετήρας: | Μεγάλο DIN ή OEM |
| Επισημαίνω |
fluid differential pressure transmitter,BP93420D-II pressure sensor,differential pressure transmitter with warranty |
||
Product Description
BP93420D-II Διαφορετική Πίεση Διαβιβαστή Αισθητήρα Για την Διαφορετική Πίεση Σε Ένα υγρό
BP93420DIIDΔιαφορετικό.ΠανασφάλειαΜεταδότης
Introduction of differential pressure transmitter (Εισαγωγή του διαχωριστικού διαβιβαστή πίεσης):
Ο αισθητήρας διαφορικής πίεσης BP93420DII είναι ένας αισθητήρας συσκευής που χρησιμοποιείται για τη μέτρηση της διαφορικής πίεσης σε ένα υγρό.Μπορεί να μετρήσει τη διαφορά πίεσης μεταξύ δύο διαφορετικών σημείων και συχνά χρησιμοποιείται για να παρακολουθεί το επίπεδο σε ένα αγωγό.Οι αισθητήρες διαφορικής πίεσης χρησιμοποιούνται ευρέως σε βιομηχανικά συστήματα ελέγχου, συστήματα HVAC και εφαρμογές μέτρησης επιπέδου υγρού.
Συνολικά, οι αισθητήρες διαφορικής πίεσης είναι απαραίτητοι σε ένα ευρύ φάσμα βιομηχανικών και εμπορικών εφαρμογών, παρέχοντας κρίσιμα δεδομένα για τον έλεγχο της ροής του υγρού, τη διατήρηση της ποιότητας του αέρα,και τη διαχείριση των υγρών επιπέδωνΗ ευελιξία και η αξιοπιστία τους τα καθιστούν απαραίτητα συστατικά σε πολλά συστήματα όπου πρέπει να μετρούνται και να παρακολουθούνται ακριβείς διαφορές πίεσης.
Χαρακτηριστικά του προϊόντοςτου διαχωριστικού μεταδότη πίεσης:
- Ο πομπός διαθέτει ένα δομικό σχέδιο από ανοξείδωτο χάλυβα, καθιστώντας τον συμπαγές και εύκολο να εγκατασταθεί.
- Υποβάλλεται σε αυστηρή αντιστάθμιση θερμοκρασίας και γήρανση, εξασφαλίζοντας σταθερές και αξιόπιστες επιδόσεις.
- Το ηλεκτρικό περιβάλλον μπορεί να επιλεγεί ως επιλογή σύνδεσης ή άμεσης καλωδίωσης.
Εφαρμογέςτου διαχωριστικού μεταδότη πίεσης:
- Κατάλληλο για τη μέτρηση της διαφορικής πίεσης διαφόρων αερίων ή υγρών σε αγωγούς βιομηχανιών όπως πετρελαίου, χημικών, ενέργειας και υδρολογίας.
- Εφαρμόζεται σε βιομηχανικούς διαδικασίες όπως πετρέλαιο, χημικά, μεταλλουργία, ηλεκτροπαραγωγή και υδρολογία
- Μέτρηση πίεσης για αγωγούς και θύρα
| Παραμέτρους απόδοσηςτου διαχωριστικού μεταδότη πίεσης | |
|---|---|
| Πεδίο μέτρησης | 0-10KPa... ~2MPa |
| Τύπος πίεσης | Διαφορετική Πίεση |
| Μονόπλευρη υπερφόρτωση | ≤3 φορές το ονομαστικό εύρος |
| Στατική πίεση | Η ελάχιστη τιμή μεταξύ 5 φορές το ονομαστικό εύρος ή 7 MPa |
| Ακριβότητα @ 25°C | ±0,25% (τυπικό) ±0,5% (μέγιστο) |
| Επαναληψιμότητα | ±0,03% (Τυπικό) ±0,05%FS (Μαξ.) |
| Υστερέση | ±0,03% (Τυπικό) ±0,05%FS (Μαξ.) |
| Μακροπρόθεσμη σταθερότητα | ±0.5% F.S./Year (≤200 KPa) ±0.2% F.S./Year (≤200 KPa) |
| Αλλαγή θερμοκρασίας μηδέν | ±0.01%FS/°C (<100KPa), ±0.02%FS/°C (≤100Kpa) |
| Span θερμοκρασία Drift | ±0.01%FS/°C (<100KPa), ±0.02%FS/°C (≤100Kpa) |
| Θέρμανση αντιστάθμισης | 0-50°C (0-10KPa, 0-20KPa), 0-70°C, 10-70°C |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -30°C~80°C |
| Θέρμανση αποθήκευσης | -40 βαθμοί Κελσίου, 100 βαθμοί Κελσίου. |
| Δονήσεις | 10g,55Hz ∙ 2kHz |
| Υλικό στέγασης | 304, 316L |
| Υλικό διαφράγματος | 316L |
| Αντίσταση μόνωσης | 100MΩ 100VDC |
| Κατηγορία ανθεκτικότητας σε έκρηξη | Είναι εγγενώς ασφαλές και ανθεκτικό στην έκρηξη. |
| Αξιολόγηση προστασίας | IP65 |
| Βάρος | ~ 0,45 kg |
| Σήμα εξόδου | Πρόσθετη τάση | Τύπος εξόδου |
|---|---|---|
| 4·20mA | 1230VDC | 2/3/4 καλώδιο |
| 010/20mA |
3 καλώδια |
|
| 0/1 ∆5V | ||
| 0.5·4.5V | 5VDC |





| Συμβουλές παραγγελίαςτου διαχωριστικού μεταδότη πίεσης |
1Όταν επιλέγετε το προϊόν, παρακαλώ βεβαιωθείτε ότι το μετρούμενο μέσο είναι συμβατό με τα μέρη επαφής του προϊόντος.
2Για να εξασφαλιστεί αξιόπιστη λειτουργία, συνιστάται να εγκαταστήσετε έναν διακόπτη τριών βαλβίδων μεταξύ του σημείου μέτρησης και του πομπού.διασφάλιση της αργής και ομοιόμορφης εφαρμογής πίεσης στους θαλάμους θετικής και αρνητικής πίεσης του πομπού.
3Κατά τη διάρκεια της εγκατάστασης, συνιστάται η οριζόντια τοποθέτηση των διεπαφών πίεσης και στα δύο άκρα, ώστε να ελαχιστοποιείται η επίδραση της θέσης εγκατάστασης στο προϊόν.
4Για ειδικές απαιτήσεις όπως ισχυρές δονήσεις, άμεση δύναμη αντίκτυπου, ισχυρή ηλεκτρομαγνητική παρεμβολή, ή ραδιοσυχνότητα παρεμβολή,Παρακαλώ ενημερώστε την εταιρεία μας και προσδιορίστε αυτές τις απαιτήσεις στην παραγγελία
| Οδηγός παραγγελίαςτου διαχωριστικού μεταδότη πίεσης | ||||||||
| BP93420XX | Μεταδότης πίεσης | |||||||
| Κωδικός | Σχέδιο κατασκευής | |||||||
| ΔΙΙ | Διαφορετικός μεταβιβαστής πίεσης | |||||||
| Πεδίο μέτρησης | 0-10KPa... ~2MPa | |||||||
| Κωδικός | Ηλεκτρική τροφοδοσία | |||||||
| Δ1 | 24VDC | |||||||
| D2 | 5VDC | |||||||
| Δ3 | Άλλα | |||||||
| Κωδικός | Σήμα εξόδου | |||||||
| S1 | 4·20mADC | S5 | 020mADC | |||||
| S2 | 1 ̊5VDC | S6 | 0 ̊10 VDC | |||||
| S3 | 0 ̊5VDC | S7 | 0.54,5VDC | |||||
| S4 | 010mADC | |||||||
| Κωδικός | Σύνδεση πίεσης | |||||||
| J1 | M20 με 1,5 Male | |||||||
| J2 | G1/2 Male | |||||||
| J3 | G1/4 Male | |||||||
| J4 | 1/2 NPT Male | |||||||
| J5 | Άλλα | |||||||
| Κωδικός | Ηλεκτρική σύνδεση | |||||||
| Β1 | Χίρσμαν | |||||||
| Β2 | PG7 Σφραγίδα | |||||||
| Β3 | Εξαγωγή από σφραγισμένο καλώδιο | |||||||
| Β4 | Άλλα | |||||||
| Κωδικός | Τύπος πίεσης | |||||||
| D | Διαφορετική Πίεση | |||||||


Product Highlights
BP93420D-II Διαφορετική Πίεση Διαβιβαστή Αισθητήρα Για την Διαφορετική Πίεση Σε Ένα υγρό BP93420DIIDΔιαφορετικό.ΠανασφάλειαΜεταδότης Introduction of differential pressure transmitter (Εισαγωγή του διαχωριστικού διαβιβαστή πίεσης): Ο αισθητήρας διαφορικής πίεσης BP93420DII είναι ένας αισθητήρας συσκε...
19 mm Εξαγωγέας πίεσης γεμάτος λάδι Διαχυμένος μεταγωγέας πίεσης σιλικόνης Δοκιμή νερού πετρελαίου
Oil Filled Diffused Sillcon Pressure Transmitter Sensor For Water And Oil Test 19mm Silicon Piezoresistive Pressure Sensor Introduction of Pressure Transmitter Sensor: HT19F functions as a silicon piezoresistive pressure sensor ,with a core consisting of a highly stable diffused silicon element,. It effectively measures the pressure of liquids and gases by transmitting the pressure of the tested medium to the silicon diaphragm through an isolation diaphragm and silicon oil
OEM Νερό πετρελαίου Flush Διαφράγμα Πίεση Μεταδότης Ποτό Ψηφιακό Αισθητήρα Πίεσης Επιπέδου
BP93420-IIIQT1 OEM water oil Beverage glue Flush Diaphragm Pressure Sensor Transmitter BP93420-IIIQT1 Pressure Transmitter Introduction of flush diaphragm pressure sensor: BP93420-IIIQT1 flush-diaphragm pressure sensor transmitter is an analog pressure transmitter with a flat membrane structure, which increases the contact area with the medium. Wide temperature range, overload capacity, strong corrosion resistance, wide application. In order to ensure that this series of
BPHT24-III Ψηφιακός αισθητήρας πίεσης με διάφραγμα
Hengtong BPHT24-III Digital Flush diaphragm pressure sensor Transmitter China BPHT24-III Pressure Transmitter Introduction of flush diaphragm pressure sensor transmitter: BPHT24-III pressure transmitter is mainly used in the pressure measurement of viscous liquid mud anti-scaling and anti-crystallization oil shield machine. The whole adopts integrated stainless steel structure, and the two kinds of flat film structure with or without cavity can choose the material in contact
BPZK04-2 Διακόπτης Πίεσης Ηλεκτρικός 24VDC 4-20mA Ψηφιακός Διακόπτης Πίεσης Οθόνη LCD Ηλεκτρονικός Διακόπτης Πίεσης
24Vdc 4-20MA 2-Point Electronic Pressure Switch Digital Pressure Switch With LCD Display BPZK04-2 Electronic Pressure Switch Introduction: BPK-ZK04-2 electronic pressure switch is a set of pressure measurement, control display, transmission output as one of the full digital control products. It can be used as a signal device when the pressure of non-corrosive gases and liquids reaches a limit value, or as a circuit contact switch for a pressure regulator. The controller is
Please use our online inquiry contact form below if you have any questions, our team will get back to you as soon as possible.