Αισθητήρας Πίεσης Πομπού 4-20mA
Product Details
| Μοντέλο προϊόντος: | BP157 | Σειρά: | 0~10KPa~20MPa |
|---|---|---|---|
| Παραγωγή: | 4-20mA /0,5-4,5VDC | Ακουμπώ: | 00,25% ή 0,5% |
| Υλικό στέγασης: | 304S.S. | Αξιολόγηση Προστασίας: | IP65 |
| Μοντέλο: | 1 | ||
| Επισημαίνω |
Αισθητήρας πίεσης μεταδότης πυρήνα πετρελαίου,Μίνι αισθητήρας μεταφοράς πίεσης πυριτίου,Αισθητήρας μεταφοράς πίεσης δομής από ανοξείδωτο χάλυβα |
||
Product Description
BP157 4-20mA Μίνι Σιλικόνιο Φιλμ Απομόνωση πίεσης πετρελαίου πυρήνα Αισθητήρα μεταδότης πίεσης
Μίνι δομή από ανοξείδωτο χάλυβα με πυρήνα πυρήνα πετρελαίου Μεταδότης πίεσης 4 20ma
ΠΡΟΣΤΡΑΣΤΗΤΡΟ ΠΕΡΙΔΥΜΑΤΟΥ BP157
Εισαγωγή αισθητήρα μεταφοράς πίεσης:
Όταν η μέτρηση της πίεσης επηρεάζει το διάφραγμα, το διάφραγμα θα παραμορφωθεί ελαφρώς.και υπάρχει μια σειρά από μικρή αντίσταση στο διάφραγμαΌταν το διάφραγμα παραμορφώνεται, με αποτέλεσμα να αλλάξει η τιμή της αντίστασης του πιεζοαποστατικού,ο διαχυμένος πομπός πίεσης από πυρίτιο έχει συνήθως ενσωματωμένο κύκλωμα γέφυραςΗ γέφυρα αποτελείται από μια πληθώρα αντίστοιχων, ένας από τους οποίους είναι πιεζοανταποκρούσιμος.μετρώντας την αλλαγή του ηλεκτρικού σήματος εξόδου της γέφυραςΤο σήμα εξόδου μπορεί να είναι αναλογικό (όπως τάση ή ρεύμα) ή ψηφιακό (όπως ψηφιακός κωδικός).
Χαρακτηριστικά του αισθητήρα μεταφοράς πίεσης:
- Ευρύ φάσμα μετρήσεων, δομή από ανοξείδωτο χάλυβα, ποικίλες μορφές διεπαφής πίεσης
- Διάρθρωση από ανοξείδωτο χάλυβα με βαθμολογία προστασίας IP65
- Μηδενικός και πλήρης κλίμακας ρυθμιζόμενος
- Υψηλή ακρίβεια, κατασκευή από ανοξείδωτο χάλυβα
Εφαρμογές αισθητήρα μεταφοράς πίεσης:
- Μέτρηση πίεσης μη διαβρωτικών αερίων και υγρών με ανοξείδωτο χάλυβα 316L
- Εφαρμόζεται στις ναυτιλιακές και αεροπορικές βιομηχανίες
- Χρησιμοποιείται σε βιομηχανικές διαδικασίες επί τόπου, όπως πετρέλαιο, χημική, μεταλλουργία, παραγωγή ενέργειας και υδρολογία
- Χρησιμοποιείται σε υδραυλικά και πνευματικά συστήματα ελέγχου
Παραμέτροι απόδοσης αισθητήρα μεταδότης πίεσης:
| Πεδίο μέτρησης | 0kPa 10kPa... 5MPa |
| Τύπος πίεσης | Πίεση μετρητή, απόλυτη πίεση, σφραγισμένη πίεση |
| Υπερφόρτωση | ≤ 1,5 φορές το ονομαστικό εύρος |
| Ακριβότητα @ 25°C | ±0,25% (τυπικό) ±0,5% (μέγιστο) |
| Επαναληψιμότητα & Υστερέση | 0.02% F.S. (Συνήθως) 0.05% F.S. (Μέγιστο) |
| Μακροπρόθεσμη σταθερότητα | ± 0,1% F.S./Year (Συνήθως) ± 0,2% F.S./Year (Μέγιστο) |
| Διακυβέρνηση θερμοκρασίας μηδενικού σημείου | ±0,02%F.S/°C ((≤100KPa) ±0,01%F.S/°C ((>100KPa) |
| Μεταβολή θερμοκρασίας σε πλήρη κλίμακα | ±0,02%F.S/°C ((≤100KPa) ±0,01%F.S/°C ((>100KPa) |
| Απάντηση συχνότητας | 2.4Khz |
| Θέρμανση αντιστάθμισης | 0-70°C ((≤10mpa, προσαρμόσιμο) |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -20°C~80°C |
| Θέρμανση αποθήκευσης | -40°C~120°C |
| Δονήσεις | 10g,55Hz ∙ 2kHz |
| Υλικό στέγασης | 304, 316L |
| Υλικό διαφράγματος | 316L |
| Αντίσταση μόνωσης | 100MΩ 100VDC |
| Κατηγορία ανθεκτικότητας σε έκρηξη | Εκτός από το IIC T6 Γ |
| Αξιολόγηση προστασίας | IP65 |
| Σφραγίδα O-Ring | Καουτσούκ φθορίου |
| Βάρος | ~0,1kg |
| Σήμα εξόδου | Πρόσθετη τάση | Τύπος εξόδου |
| 4·20mA | 1230VDC | 2/3/4 καλώδιο |
| 010/20mA |
3 καλώδια |
|
| 0/1 ∆5V | ||
| 0/1 ∆10V | ||
| 0.5·4.5V |
5VDC |

Παραγγελία δρομολογίων αισθητήρα μεταδότης πίεσης
1Κατά την επιλογή του προϊόντος, βεβαιωθείτε ότι το μέσο που πρόκειται να μετρηθεί είναι συμβατό με τα μέρη επαφής του προϊόντος.
2Κατά την παραγγελία σας, παρακαλούμε να σημειώσετε ότι τα προϊόντα τύπου ανθεκτικού σε έκρηξη δεν περιλαμβάνουν κεφαλές ψηφιακής οθόνης.
3Όταν παραγγέλνονται πομποί με κεφαλή οθόνης LCD ή LED, η παροχή ενέργειας για τον πομπό δεν πρέπει να είναι χαμηλότερη από 20VDC.
4Για να εξασφαλιστεί η αξιόπιστη λειτουργία του προϊόντος, συνιστάται στους χρήστες να εγκαταστήσουν εγκαταστάσεις προστασίας από κεραυνό επί τόπου και να εξασφαλίσουν ότι το προϊόν και η παροχή ενέργειας είναι αξιόπιστα γειωμένα.
5Το εύρος ονομαστικής θερμοκρασίας λειτουργίας του δαχτυλιδιού O από φθοριούχο καουτσούκ είναι -20°C έως 250°C. Όταν η θερμοκρασία λειτουργίας του προϊόντος είναι κάτω από -20°C, είναι απαραίτητο να επιλεγεί μια σφραγίδα EPDM.
6Το προεπιλεγμένο μήκος καλωδίου είναι 1,5m, διαθέσιμο σε τρία υλικά.Παρακαλούμε να το προσδιορίσετε στην σειρά.
7Για ειδικές απαιτήσεις, όπως ισχυρές δονήσεις, άμεση δύναμη αντίκτυπου, ισχυρές ηλεκτρομαγνητικές ή ραδιοσυχνότητες παρεμβολές, ενημερώστε την εταιρεία μας και να τις προσδιορίσετε στην παραγγελία.
FQA:
1Ε: Ποια είναι τα χαρακτηριστικά των αισθητήρων πίεσης σας;
Α: Υψηλή ακρίβεια, αντοχή και εξαιρετικές επιδόσεις.
2Ερώτηση: Μπορώ να προσαρμόσω ειδικές προδιαγραφές;
Α: Ναι, οι μηχανικοί μας μπορούν να προσαρμόσουν τα προϊόντα για να ανταποκριθούν σε συγκεκριμένες ανάγκες.
3Ε: Ποια είναι η παραγωγική σας ικανότητα;
Α: Οι εγκαταστάσεις παραγωγής μας μπορούν να παράγουν έως και 30.000 πομπούς αισθητήρα πίεσης ανά μήνα, έτσι ώστε να είμαστε πλήρως σε θέση να καλύψουμε τις ανάγκες των μεγάλων παραγγελιών.συνιστάται να επικοινωνήσετε με την ομάδα πωλήσεων μας εκ των προτέρων για να διασφαλιστεί ομαλή παραγωγή και προγραμματισμός παράδοσης
.
4.Q: Ποια είναι η τυπική περίοδος παράδοσης;
Α: 5~8 εργάσιμες ημέρες για τα τυποποιημένα μοντέλα.
Product Highlights
BP157 4-20mA Μίνι Σιλικόνιο Φιλμ Απομόνωση πίεσης πετρελαίου πυρήνα Αισθητήρα μεταδότης πίεσης Μίνι δομή από ανοξείδωτο χάλυβα με πυρήνα πυρήνα πετρελαίου Μεταδότης πίεσης 4 20ma ΠΡΟΣΤΡΑΣΤΗΤΡΟ ΠΕΡΙΔΥΜΑΤΟΥ BP157 Εισαγωγή αισθητήρα μεταφοράς πίεσης: Όταν η μέτρηση της πίεσης επηρεάζει το διάφραγμα, το ...
19 mm Εξαγωγέας πίεσης γεμάτος λάδι Διαχυμένος μεταγωγέας πίεσης σιλικόνης Δοκιμή νερού πετρελαίου
Oil Filled Diffused Sillcon Pressure Transmitter Sensor For Water And Oil Test 19mm Silicon Piezoresistive Pressure Sensor Introduction of Pressure Transmitter Sensor: HT19F functions as a silicon piezoresistive pressure sensor ,with a core consisting of a highly stable diffused silicon element,. It effectively measures the pressure of liquids and gases by transmitting the pressure of the tested medium to the silicon diaphragm through an isolation diaphragm and silicon oil
OEM Νερό πετρελαίου Flush Διαφράγμα Πίεση Μεταδότης Ποτό Ψηφιακό Αισθητήρα Πίεσης Επιπέδου
BP93420-IIIQT1 OEM water oil Beverage glue Flush Diaphragm Pressure Sensor Transmitter BP93420-IIIQT1 Pressure Transmitter Introduction of flush diaphragm pressure sensor: BP93420-IIIQT1 flush-diaphragm pressure sensor transmitter is an analog pressure transmitter with a flat membrane structure, which increases the contact area with the medium. Wide temperature range, overload capacity, strong corrosion resistance, wide application. In order to ensure that this series of
BPHT24-III Ψηφιακός αισθητήρας πίεσης με διάφραγμα
Hengtong BPHT24-III Digital Flush diaphragm pressure sensor Transmitter China BPHT24-III Pressure Transmitter Introduction of flush diaphragm pressure sensor transmitter: BPHT24-III pressure transmitter is mainly used in the pressure measurement of viscous liquid mud anti-scaling and anti-crystallization oil shield machine. The whole adopts integrated stainless steel structure, and the two kinds of flat film structure with or without cavity can choose the material in contact
BPZK04-2 Διακόπτης Πίεσης Ηλεκτρικός 24VDC 4-20mA Ψηφιακός Διακόπτης Πίεσης Οθόνη LCD Ηλεκτρονικός Διακόπτης Πίεσης
24Vdc 4-20MA 2-Point Electronic Pressure Switch Digital Pressure Switch With LCD Display BPZK04-2 Electronic Pressure Switch Introduction: BPK-ZK04-2 electronic pressure switch is a set of pressure measurement, control display, transmission output as one of the full digital control products. It can be used as a signal device when the pressure of non-corrosive gases and liquids reaches a limit value, or as a circuit contact switch for a pressure regulator. The controller is
Please use our online inquiry contact form below if you have any questions, our team will get back to you as soon as possible.