Αισθητήρας στάθμης υγρού από ανοξείδωτο ατσάλι 316L IP68 με ακρίβεια 0,25% για μέτρηση πίεσης λαδιού και νερού
Product Details
| Μοντέλο Αρ.: | BH93420-I | Εύρος πίεσης: | Πίεση μετρητή, απόλυτη πίεση |
|---|---|---|---|
| Βαθμός Ακρίβειας: | 00,25%,00,5% | Αξιολόγηση IP: | IP68 |
| Καθαρό βάρος: | 0,3 κιλά | Υλικό διαφράγματος: | Ανοξείδωτο ατσάλι 316L |
| Υλικό καλωδίου: | PE, PU, PTFE | Εύρος μέτρησης: | 0-1m~200m |
| Ικανότητα υπερφόρτωσης: | ≤ 2x βαθμολογία | Θερμοκρασία λειτουργίας: | -20 έως 80 oC |
| Θερμοκρασία αποθήκευσης: | -30 ~ 100ºC | Υλικό στέγασης: | 1CR18NI9TI, 316L ανοξείδωτος χάλυβα |
| Αντίσταση μόνωσης: | > = 100mΩ@100VDC | Κατηγορία ανθεκτικότητας σε έκρηξη: | Εξαιρετική |
| Βαθμολογία προστασίας: | IP67, IP68 | ||
| Επισημαίνω |
Πομπός υγρού επιπέδου 316L από ανοξείδωτο χάλυβα,IP68 Πομπός Υγρού επιπέδου,Αισθητήρας επιπέδου ακρίβειας 0 |
||
Product Description



- Πλήρως συγκολλημένη σχεδίαση που εξασφαλίζει την ασφάλεια και την αξιοπιστία
- Δύο επιλογές εγκατάστασης: εισαγωγή ανιχνευτών και τοποθέτηση με νήματα
- Ελέγχονται αυστηρά για εφαρμογές υψηλών και χαμηλών θερμοκρασιών
- Αξιολόγηση ανθεκτικότητας σε έκρηξη: ExiaIICT6
- Διαθέσιμα με καλώδια PTFE ή PU
- Πολλαπλές επιλογές σήματος εξόδου για ευέλικτη ολοκλήρωση
- Συμβατό με ανοξείδωτο χάλυβα 316L και μη διαβρωτικά υγρά
- Παρακολούθηση της στάθμης του νερού για λύματα, βιομηχανικά, δημοτικά συστήματα ύδρευσης, δεξαμενές, πηγάδια, ποτάμια, θαλασσινά νερά και λίμνες
- Μέτρηση του επιπέδου καυσίμου στις δεξαμενές ντίζελ και αποθήκευσης καυσίμου
| Παράμετρος | Προδιαγραφές |
|---|---|
| Πεδίο μέτρησης | 0~10m...400m |
| Τύπος πίεσης | Πίεση μετρητή, απόλυτη πίεση, σφραγισμένη πίεση |
| Υπερφόρτωση | ≤ 2X ονομαστικό εύρος |
| Ακριβότητα @ 25oC | ±0,25% (τύπου) ±0,5% (μέγιστο) |
| Επαναληψιμότητα | ±0,03% (Τυπικό) ±0,05%FS (Μεγαλύτερο) |
| Υστερέση | ±0,03% (Τυπικό) ±0,05%FS (Μεγαλύτερο) |
| Μακροπρόθεσμη σταθερότητα | ± 0,2% F.S/έτος (μέγιστο) |
| Αλλαγή θερμοκρασίας μηδέν | ±0,01%FS/oC ((> 100KPa), ±0,02%FS/oC (≤ 100Kpa) |
| Τεχνολογική μετατόπιση | ±0,01%FS/oC ((> 100KPa), ±0,02%FS/oC (≤ 100Kpa) |
| Θέρμανση αντιστάθμισης | 0-50oC (0-1m. 0-2m ); 0-70oC |
| Θέρμανση λειτουργίας | -20 έως 80 oC |
| Θέρμανση αποθήκευσης | -30 έως 100 oC |
| Δονήσεις | 10g,55Hz ~ 2kHz |
| Σοκ | 100g |
| Υλικό στέγασης | 1Cr18Ni9Ti,316L από ανοξείδωτο χάλυβα |
| Υλικό διαφράγματος | 316L από ανοξείδωτο χάλυβα |
| Αντίσταση μόνωσης | >=100MΩ@100VDC |
| Κατηγορία ανθεκτικότητας σε έκρηξη | Εξαιρετική |
| Αξιολόγηση προστασίας | IP67, IP68 |
| Σφραγίδα O-Ring | Καουτσούκ φθορίου |
| Βάρος | ~ 0,3Kg (χωρίς καλώδιο) |
| Υλικό καλωδίων | Πολυαιθυλένιο, πολυουρεθάνιο |
| Σήμα εξόδου | Πρόσθετη τάση | Τύπος εξόδου |
|---|---|---|
| 4 ~ 20mA | 12 ~ 30VDC | 2/3/4 καλώδιο |
| 0~10/20mA | 3 καλώδια | |
| 0/1 ~ 5V | 5VDC | |
| 0/1~10V | ||
| 0.5 ~ 4.5V |






- Ελέγχεται η συμβατότητα του μετρούμενου μέσου με τα συστατικά του προϊόντος κατά την επιλογή
- Προσδιορίστε τη πυκνότητα του μετρούμενου μέσου
- Για περιβάλλοντα ισχυρής ηλεκτρομαγνητικής ή ραδιοσυχνότητας παρέχετε λεπτομέρειες και αναγράφετε με τη σειρά
- Εγκατάσταση συσκευών προστασίας από κεραυνές επί τόπου και διασφάλιση της αξιόπιστης γείωσης του προϊόντος και της τροφοδοσίας ηλεκτρικής ενέργειας
| Συστατικό | Κωδικός | Περιγραφή |
|---|---|---|
| Βασικό μοντέλο | BH93420 | Μεταδότης επιπέδου υγρού |
| Τύπος | ΙΤ | Μεταδότης πίεσης |
| Πεδίο μέτρησης | 0~10m...400m | |
| Ηλεκτρική τροφοδοσία | Δ1 | 24VDC |
| Ηλεκτρική τροφοδοσία | D2 | 5VDC |
| Ηλεκτρική τροφοδοσία | Δ3 | Άλλα |
| Σήμα εξόδου | S1 | 4~20mADC |
| Σήμα εξόδου | S2 | 1 ~ 5VDC |
| Σήμα εξόδου | S3 | 0 ~ 5VDC |
| Σήμα εξόδου | S4 | 0~10mADC |
| Σήμα εξόδου | S5 | 0~20mADC |
| Σήμα εξόδου | S6 | 0~10VDC |
| Σήμα εξόδου | S7 | 0.5~4.5VDC |
| Σήμα εξόδου | S8 | RS485 |
| Τύπος πίεσης | G | Πίεση μετρητή |
| Τύπος πίεσης | Α | Απόλυτη πίεση |
| Τύπος πίεσης | S | Σφραγισμένη πίεση αναφοράς |
| Υλικό | 01 | 304 από ανοξείδωτο χάλυβα |
| Υλικό | 02 | 316L από ανοξείδωτο χάλυβα |
| Υλικό καλωδίων | C1 | ΠΕ |
| Υλικό καλωδίων | C2 | ΠΤΦΕ |







Product Highlights
Πομπός στάθμης υγρού υψηλής ακρίβειας BH93420-IT με ακρίβεια 0,25%, βαθμολογία IP68 και πιστοποίηση αντιεκρηκτικής προστασίας ExiaIICT6. Διαθέτει κατασκευή από ανοξείδωτο χάλυβα 316L, πολλαπλά σήματα εξόδου και προσαρμοσμένες επιλογές για παρακολούθηση πίεσης λαδιού/νερού.
19 mm Εξαγωγέας πίεσης γεμάτος λάδι Διαχυμένος μεταγωγέας πίεσης σιλικόνης Δοκιμή νερού πετρελαίου
Oil Filled Diffused Sillcon Pressure Transmitter Sensor For Water And Oil Test 19mm Silicon Piezoresistive Pressure Sensor Introduction of Pressure Transmitter Sensor: HT19F functions as a silicon piezoresistive pressure sensor ,with a core consisting of a highly stable diffused silicon element,. It effectively measures the pressure of liquids and gases by transmitting the pressure of the tested medium to the silicon diaphragm through an isolation diaphragm and silicon oil
OEM Νερό πετρελαίου Flush Διαφράγμα Πίεση Μεταδότης Ποτό Ψηφιακό Αισθητήρα Πίεσης Επιπέδου
BP93420-IIIQT1 OEM water oil Beverage glue Flush Diaphragm Pressure Sensor Transmitter BP93420-IIIQT1 Pressure Transmitter Introduction of flush diaphragm pressure sensor: BP93420-IIIQT1 flush-diaphragm pressure sensor transmitter is an analog pressure transmitter with a flat membrane structure, which increases the contact area with the medium. Wide temperature range, overload capacity, strong corrosion resistance, wide application. In order to ensure that this series of
BPHT24-III Ψηφιακός αισθητήρας πίεσης με διάφραγμα
Hengtong BPHT24-III Digital Flush diaphragm pressure sensor Transmitter China BPHT24-III Pressure Transmitter Introduction of flush diaphragm pressure sensor transmitter: BPHT24-III pressure transmitter is mainly used in the pressure measurement of viscous liquid mud anti-scaling and anti-crystallization oil shield machine. The whole adopts integrated stainless steel structure, and the two kinds of flat film structure with or without cavity can choose the material in contact
BPZK04-2 Διακόπτης Πίεσης Ηλεκτρικός 24VDC 4-20mA Ψηφιακός Διακόπτης Πίεσης Οθόνη LCD Ηλεκτρονικός Διακόπτης Πίεσης
24Vdc 4-20MA 2-Point Electronic Pressure Switch Digital Pressure Switch With LCD Display BPZK04-2 Electronic Pressure Switch Introduction: BPK-ZK04-2 electronic pressure switch is a set of pressure measurement, control display, transmission output as one of the full digital control products. It can be used as a signal device when the pressure of non-corrosive gases and liquids reaches a limit value, or as a circuit contact switch for a pressure regulator. The controller is
Please use our online inquiry contact form below if you have any questions, our team will get back to you as soon as possible.