4-20mA 316L από ανοξείδωτο χάλυβα IP68 Αισθητήρα πίεσης μεταδότης επιπέδου υγρού για νερό και πετρέλαιο
Product Details
| Μοντέλο Αρ.: | BH93420-I | Εύρος πίεσης: | Πίεση μετρητή, απόλυτη πίεση |
|---|---|---|---|
| Βαθμός Ακρίβειας: | 00,25%,00,5% | Αξιολόγηση IP: | IP68 |
| Καθαρό βάρος: | 0,3 κιλά | Υλικό διαφράγματος: | Ανοξείδωτο ατσάλι 316L |
| Υλικό καλωδίου: | PE, PU, PTFE | Εύρος μέτρησης: | 0-1m~200m |
| Ικανότητα υπερφόρτωσης: | ≤ 2x βαθμολογία | Θερμοκρασία λειτουργίας: | -20 έως 80 oC |
| Θερμοκρασία αποθήκευσης: | -30 ~ 100ºC | Υλικό στέγασης: | 1CR18NI9TI, 316L ανοξείδωτος χάλυβα |
| Αντίσταση μόνωσης: | > = 100mΩ@100VDC | Κατηγορία ανθεκτικότητας σε έκρηξη: | Εξαιρετική |
| Σήμα εξόδου: | 4 ~ 20mA, 0 ~ 10/20mA, 0/1 ~ 5V, 0/1 ~ 10V, 0.5 ~ 4.5V | ||
| Επισημαίνω |
Μεταδότης επιπέδου υγρού 4-20mA,Αισθητήρας πίεσης από ανοξείδωτο χάλυβα 316L,πομπούς στάθμης IP68 |
||
Product Description



- Πλήρως συγκολλημένος σχεδιασμός για μέγιστη ασφάλεια και αξιοπιστία
- Διπλές επιλογές εγκατάστασης: εισαγωγή αισθητήρα και σπειρωτή τοποθέτηση
- Αυστηρά ελεγμένο για απόδοση σε υψηλές και χαμηλές θερμοκρασίες
- Πιστοποίηση αντιεκρηκτικής προστασίας: ExiaIICT6
- Πολλαπλές επιλογές καλωδίων: PTFT, PU, PE
- Διαθέσιμες διάφορες διαμορφώσεις σήματος εξόδου
- Συμβατό με ανοξείδωτο χάλυβα 316L και μη διαβρωτικά υγρά
- Παρακολούθηση στάθμης νερού για συστήματα αποχέτευσης, βιομηχανικού νερού, δημοτικού νερού, δεξαμενές, πηγάδια, ποτάμια, θαλασσινό νερό και λίμνες
- Μέτρηση στάθμης καυσίμου σε δεξαμενές αποθήκευσης ντίζελ και καυσίμων
| Εύρος Μέτρησης | 0~10m…400m |
| Τύπος Πίεσης | Πίεση Μανόμετρου, Απόλυτη Πίεση, Σφραγισμένη Πίεση |
| Υπερφόρτωση | ≤ 2X ονομαστικό εύρος |
| Ακρίβεια @ 25℃ | ±0.25% (Τυπ.) ±0.5% (Μέγ.) |
| Επαναληψιμότητα | ±0.03% (Τυπ.) ±0.05%FS (Μέγ.) |
| Υστέρηση | ±0.03% (Τυπ.) ±0.05%FS (Μέγ.) |
| Μακροπρόθεσμη Σταθερότητα | ±0.2%F.S/έτος (Μέγ.) |
| Συγκλίση Μηδενικής Θερμοκρασίας | ±0.01%FS/℃(>100KPa), ±0.02%FS/℃ (≤100Kpa) |
| Συγκλίση Εύρους Θερμοκρασίας | ±0.01%FS/℃(>100KPa), ±0.02%FS/℃ (≤100Kpa) |
| Θερμοκρασία Αντιστάθμισης | 0-50℃ (0-1m . 0-2m ); 0-70℃ |
| Θερμοκρασία Λειτουργίας | -20~80℃ |
| Θερμοκρασία Αποθήκευσης | -30~100℃ |
| Δόνηση | 10g,55Hz ~ 2kHz |
| Κρούση | 100g |
| Υλικό Περιβλήματος | 1Cr18Ni9Ti,316L Ανοξείδωτος Χάλυβας |
| Υλικό Διαφράγματος | 316L Ανοξείδωτος Χάλυβας |
| Αντίσταση Μόνωσης | ≥100MΩ@100VDC |
| Βαθμός Αντιεκρηκτικής Προστασίας | ExiaIICT6 |
| Βαθμός Προστασίας | IP67, IP68 |
| Σφράγιση O-Ring | Φθοριούχο καουτσούκ |
| Βάρος | ~0.3Kg (χωρίς καλώδιο) |
| Υλικό Καλωδίου | Πολυαιθυλένιο, Πολυουρεθάνη |
| Σήμα Εξόδου | Τάση Τροφοδοσίας | Τύπος Εξόδου |
|---|---|---|
| 4~20mA | 12~30VDC | 2/3/4 καλωδίων |
| 0~10/20mA | 3 καλωδίων | |
| 0/1~5V 0/1~10V 0.5~4.5V | 5VDC |






- Επαληθεύστε τη συμβατότητα του μετρούμενου μέσου με τα εξαρτήματα του προϊόντος
- Προσδιορίστε την πυκνότητα του μετρούμενου μέσου
- Για περιβάλλοντα με ισχυρές ηλεκτρομαγνητικές παρεμβολές ή παρεμβολές ραδιοσυχνοτήτων, παρέχετε λεπτομέρειες κατά την παραγγελία
- Εγκαταστήστε συσκευές προστασίας από κεραυνούς και διασφαλίστε τη σωστή γείωση για αξιόπιστη λειτουργία
| BH93420 | Κωδικός | Διάγραμμα Κατασκευής | |
| IT | Πομπός Πίεσης | ||
| Εύρος Μέτρησης | 0~10m…400m | ||
| Κωδικός | Τροφοδοτικό | ||
| D1 | 24VDC | ||
| D2 | 5VDC | ||
| D3 | Άλλο | ||
| Κωδικός | Σήμα Εξόδου | ||
| S1 | 4~20mADC | S5 | 0~20mADC |
| S2 | 1~5VDC | S6 | 0~10VDC |
| S3 | 0~5VDC | S7 | 0.5~4.5VDC |
| S4 | 0~10mADC | S8 | RS485 |
| Κωδικός | Τύπος Πίεσης | ||
| G | Πίεση Μανόμετρου | ||
| A | Απόλυτη Πίεση | ||
| S | Σφραγισμένη Πίεση Αναφοράς | ||
| Κωδικός | Υλικό | ||
| 01 | 304 Ανοξείδωτος Χάλυβας | ||
| 02 | 316L Ανοξείδωτος Χάλυβας | ||
| Κωδικός | Υλικό Καλωδίου | ||
| C1 | PU | ||
| C2 | PTFE |
- Ε: Ποια είναι τα χαρακτηριστικά των πομπών αισθητήρων πίεσης σας;
Α: Υψηλή ακρίβεια, ανθεκτικότητα και εξαιρετική απόδοση. Διατίθεται προσαρμογή. - Ε: Μπορώ να προσαρμόσω ειδικές προδιαγραφές;
Α: Ναι, οι μηχανικοί μας μπορούν να προσαρμόσουν τα προϊόντα για να καλύψουν συγκεκριμένες ανάγκες. Παρέχουμε υπηρεσίες OEM και ODM. - Ε: Ποια είναι η παραγωγική σας ικανότητα;
Α: Οι εγκαταστάσεις παραγωγής μας μπορούν να παράγουν έως και 30.000 πομπούς αισθητήρων πίεσης ανά μήνα. Επικοινωνήστε με την ομάδα πωλήσεών μας εκ των προτέρων για παραγγελίες μεγάλης κλίμακας. - Ε: Ποια είναι η τυπική περίοδος παράδοσης;
Α: 5-8 εργάσιμες ημέρες για τυπικά μοντέλα. Τα προσαρμοσμένα προϊόντα ενδέχεται να διαφέρουν. - Ε: Πώς τιμολογούνται τα προϊόντα; Υπάρχουν εκπτώσεις;
Α: Ανταγωνιστικές τιμές με εκπτώσεις για μαζικές παραγγελίες ή μακροχρόνιους συνεργάτες. - Ε: Ποια είναι η εγγύηση των προϊόντων σας; Και η εξυπηρέτηση μετά την πώληση;
Α: 24μηνη εγγύηση μετά την αποστολή. Η ομάδα εξυπηρέτησης μετά την πώληση ανταποκρίνεται εντός 24 ωρών με διαθέσιμη απομακρυσμένη υποστήριξη δικτύου PC.







Product Highlights
Πομπός στάθμης υγρού 4-20mA με πιστοποίηση IP68 με αισθητήρα από ανοξείδωτο χάλυβα 316L. Υψηλή ακρίβεια (0,25%-0,5%), αντιεκρηκτική (ExiaIICT6) και πλήρως προσαρμόσιμη για παρακολούθηση στάθμης νερού/λαδιού σε σκληρά βιομηχανικά περιβάλλοντα.
19 mm Εξαγωγέας πίεσης γεμάτος λάδι Διαχυμένος μεταγωγέας πίεσης σιλικόνης Δοκιμή νερού πετρελαίου
Oil Filled Diffused Sillcon Pressure Transmitter Sensor For Water And Oil Test 19mm Silicon Piezoresistive Pressure Sensor Introduction of Pressure Transmitter Sensor: HT19F functions as a silicon piezoresistive pressure sensor ,with a core consisting of a highly stable diffused silicon element,. It effectively measures the pressure of liquids and gases by transmitting the pressure of the tested medium to the silicon diaphragm through an isolation diaphragm and silicon oil
OEM Νερό πετρελαίου Flush Διαφράγμα Πίεση Μεταδότης Ποτό Ψηφιακό Αισθητήρα Πίεσης Επιπέδου
BP93420-IIIQT1 OEM water oil Beverage glue Flush Diaphragm Pressure Sensor Transmitter BP93420-IIIQT1 Pressure Transmitter Introduction of flush diaphragm pressure sensor: BP93420-IIIQT1 flush-diaphragm pressure sensor transmitter is an analog pressure transmitter with a flat membrane structure, which increases the contact area with the medium. Wide temperature range, overload capacity, strong corrosion resistance, wide application. In order to ensure that this series of
BPHT24-III Ψηφιακός αισθητήρας πίεσης με διάφραγμα
Hengtong BPHT24-III Digital Flush diaphragm pressure sensor Transmitter China BPHT24-III Pressure Transmitter Introduction of flush diaphragm pressure sensor transmitter: BPHT24-III pressure transmitter is mainly used in the pressure measurement of viscous liquid mud anti-scaling and anti-crystallization oil shield machine. The whole adopts integrated stainless steel structure, and the two kinds of flat film structure with or without cavity can choose the material in contact
BPZK04-2 Διακόπτης Πίεσης Ηλεκτρικός 24VDC 4-20mA Ψηφιακός Διακόπτης Πίεσης Οθόνη LCD Ηλεκτρονικός Διακόπτης Πίεσης
24Vdc 4-20MA 2-Point Electronic Pressure Switch Digital Pressure Switch With LCD Display BPZK04-2 Electronic Pressure Switch Introduction: BPK-ZK04-2 electronic pressure switch is a set of pressure measurement, control display, transmission output as one of the full digital control products. It can be used as a signal device when the pressure of non-corrosive gases and liquids reaches a limit value, or as a circuit contact switch for a pressure regulator. The controller is
Please use our online inquiry contact form below if you have any questions, our team will get back to you as soon as possible.