316L από ανοξείδωτο χάλυβα IP68 ανθεκτικός στο νερό μεταδότης επιπέδου υγρού με έξοδο 4-20mA για δοκιμές πετρελαίου και νερού
Product Details
| Μοντέλο Αρ.: | BH93420-III | Σήμα εξόδου: | 4-20mA ή RS485 |
|---|---|---|---|
| Αξιολόγηση IP: | IP68 | Καθαρό βάρος: | 0,3 κιλά |
| Υλικό διαφράγματος: | Ανοξείδωτο ατσάλι 316L | Ακρίβεια: | 0,25%, 0,5% |
| Υλικό καλωδίου: | PE, PU, PTFE | Εύρος μέτρησης: | 0 ~ 10m… 400m |
| Τύπος πίεσης: | Πίεση μετρητή, απόλυτη πίεση, σφραγισμένη πίεση | Ικανότητα υπερφόρτωσης: | ≤ 2x βαθμολογία |
| Θερμοκρασία λειτουργίας: | -20 έως 80 oC | Θερμοκρασία αποθήκευσης: | -30 ~ 100ºC |
| Υλικό στέγασης: | Χυτό αλουμίνιο, 1CR18NI9TI | Αντίσταση μόνωσης: | > = 100mΩ@100VDC |
| Κατηγορία ανθεκτικότητας σε έκρηξη: | Εξαιρετική | ||
| Επισημαίνω |
Πομπός υγρού επιπέδου 316L από ανοξείδωτο χάλυβα,IP68 Αδιάβροχος αισθητήρας στάθμης νερού,Μετατροπέας πίεσης εξόδου 4-20mA |
||
Product Description
- Σχεδιασμός διαχωρισμένου τύπου για εύκολη καλωδίωση και βαθμονόμηση επί τόπου
- Ενσωματωμένη οθόνη LED για σαφείς ενδείξεις
- Αντιεκρηκτική πιστοποίηση: ExiaIICT6
- Υψηλός βαθμός προστασίας: IP68
- Πολλαπλές επιλογές καλωδίων: PE, PU, PTFE
- Συμβατό με ανοξείδωτο χάλυβα 316L και μη διαβρωτικά υγρά
- Παρακολούθηση στάθμης νερού σε συστήματα αποχέτευσης, βιομηχανικά και δημοτικά συστήματα ύδρευσης, δεξαμενές νερού, πηγάδια, ποτάμια, θαλασσινό νερό και λίμνες
- Παρακολούθηση στάθμης δεξαμενών ντίζελ, καυσίμων και άλλων λαδιών
| Εύρος Μέτρησης | 0~10m…400m |
| Τύπος Πίεσης | Σχετική Πίεση, Απόλυτη Πίεση, Σφραγισμένη Πίεση |
| Υπερφόρτωση | ≤ 2X ονομαστικό εύρος |
| Ακρίβεια @ 25°C | ±0.25% (Τυπ.) ±0.5% (Μέγ.) |
| Επαναληψιμότητα | ±0.03% (Τυπ.) ±0.05%FS (Μέγ.) |
| Υστέρηση | ±0.03% (Τυπ.) ±0.05%FS (Μέγ.) |
| Μακροπρόθεσμη Σταθερότητα | ±0.15%F.S/έτος (Μέγ.) |
| Ολίσθηση Μηδενός Θερμοκρασίας | ±0.01%FS/°C(>100KPa), ±0.02%FS/°C (≤100Kpa) |
| Ολίσθηση Εύρους Θερμοκρασίας | ±0.01%FS/°C(>100KPa), ±0.02%FS/°C (≤100Kpa) |
| Θερμοκρασία Αντιστάθμισης | 0-50°C (0-1m . 0-2m); 0-70°C |
| Θερμοκρασία Λειτουργίας | -20~80°C |
| Θερμοκρασία Αποθήκευσης | -30~100°C |
| Δόνηση | 10g,55Hz ~ 2kHz |
| Κρούση | 100g |
| Υλικό Περιβλήματος | Χυτός αλουμίνιο, 1Cr18Ni9Ti |
| Υλικό Διαφράγματος | Ανοξείδωτος χάλυβας 316L |
| Αντίσταση Μόνωσης | ≥100MΩ@100VDC |
| Αντιεκρηκτική Πιστοποίηση | ExiaIICT6 |
| Βαθμός Προστασίας | IP68 |
| Στεγανοποίηση O-Ring | Ελαστομερές φθορίου |
| Βάρος | ~1.5Kg (χωρίς καλώδιο) |
| Υλικό Καλωδίου | Καλώδιο Πολυαιθυλενίου, Πολυουρεθάνης, PTFE |
| Σήμα Εξόδου | Τάση Τροφοδοσίας | Τύπος Εξόδου |
|---|---|---|
| 4~20mA | 15~30VDC | 2/3/4 καλωδίων |
| Πρωτόκολλο Επικοινωνίας RS485 | 4 καλωδίων |
- Διασφαλίστε τη συμβατότητα του μετρούμενου μέσου με τα εξαρτήματα του προϊόντος
- Προσδιορίστε την πυκνότητα του μετρούμενου μέσου
- Για ισχυρές ηλεκτρομαγνητικές παρεμβολές ή παρεμβολές ραδιοσυχνοτήτων, παρέχετε λεπτομέρειες και υποδείξτε στην παραγγελία
- Εγκαταστήστε συσκευές προστασίας από κεραυνούς και διασφαλίστε αξιόπιστη γείωση για βέλτιστη απόδοση
| BH93420 | Κωδικός | Διάγραμμα Κατασκευής |
| III | Μετατροπέας στάθμης υγρού με περίβλημα 2088 | |
| Εύρος Μέτρησης | 0~10m…400m | |
| Κωδικός | Τροφοδοσία | |
| D1 | 24VDC | |
| Κωδικός | Σήμα Εξόδου | |
| S1 | 4~20mADC | |
| S2 | RS485 | |
| Κωδικός | Ηλεκτρική Σύνδεση | |
| B5 | 2088 με οθόνη | |
| B6 | 3051A | |
| Κωδικός | Τύπος Πίεσης | |
| G | Σχετική Πίεση | |
| A | Απόλυτη Πίεση | |
| S | Σφραγισμένη Πίεση Αναφοράς | |
| Κωδικός | Υλικό | |
| 01 | Ανοξείδωτος χάλυβας 304 | |
| 02 | Ανοξείδωτος χάλυβας 316L | |
| Κωδικός | Υλικό Καλωδίου | |
| C1 | PE | |
| C2 | PU | |
| C3 | PTFE |
Product Highlights
Ο πομπός στάθμης νερού BH93420-III προσφέρει ακρίβεια ±0,25% με προστασία IP68 και αντιεκρηκτική ικανότητα ExiaIICT6. Διαθέτει διάφραγμα από ανοξείδωτο ατσάλι 316L, διαιρούμενο σχεδιασμό για εύκολη εγκατάσταση και έξοδο σημάτων 4-20mA/RS485 για αξιόπιστη παρακολούθηση της στάθμης λαδιού/νερού.
19 mm Εξαγωγέας πίεσης γεμάτος λάδι Διαχυμένος μεταγωγέας πίεσης σιλικόνης Δοκιμή νερού πετρελαίου
Oil Filled Diffused Sillcon Pressure Transmitter Sensor For Water And Oil Test 19mm Silicon Piezoresistive Pressure Sensor Introduction of Pressure Transmitter Sensor: HT19F functions as a silicon piezoresistive pressure sensor ,with a core consisting of a highly stable diffused silicon element,. It effectively measures the pressure of liquids and gases by transmitting the pressure of the tested medium to the silicon diaphragm through an isolation diaphragm and silicon oil
OEM Νερό πετρελαίου Flush Διαφράγμα Πίεση Μεταδότης Ποτό Ψηφιακό Αισθητήρα Πίεσης Επιπέδου
BP93420-IIIQT1 OEM water oil Beverage glue Flush Diaphragm Pressure Sensor Transmitter BP93420-IIIQT1 Pressure Transmitter Introduction of flush diaphragm pressure sensor: BP93420-IIIQT1 flush-diaphragm pressure sensor transmitter is an analog pressure transmitter with a flat membrane structure, which increases the contact area with the medium. Wide temperature range, overload capacity, strong corrosion resistance, wide application. In order to ensure that this series of
BPHT24-III Ψηφιακός αισθητήρας πίεσης με διάφραγμα
Hengtong BPHT24-III Digital Flush diaphragm pressure sensor Transmitter China BPHT24-III Pressure Transmitter Introduction of flush diaphragm pressure sensor transmitter: BPHT24-III pressure transmitter is mainly used in the pressure measurement of viscous liquid mud anti-scaling and anti-crystallization oil shield machine. The whole adopts integrated stainless steel structure, and the two kinds of flat film structure with or without cavity can choose the material in contact
BPZK04-2 Διακόπτης Πίεσης Ηλεκτρικός 24VDC 4-20mA Ψηφιακός Διακόπτης Πίεσης Οθόνη LCD Ηλεκτρονικός Διακόπτης Πίεσης
24Vdc 4-20MA 2-Point Electronic Pressure Switch Digital Pressure Switch With LCD Display BPZK04-2 Electronic Pressure Switch Introduction: BPK-ZK04-2 electronic pressure switch is a set of pressure measurement, control display, transmission output as one of the full digital control products. It can be used as a signal device when the pressure of non-corrosive gases and liquids reaches a limit value, or as a circuit contact switch for a pressure regulator. The controller is
Please use our online inquiry contact form below if you have any questions, our team will get back to you as soon as possible.